Bezpłatne leczenie protetyczne w ramach NFZ

Wyposażenie

Unity stomatologiczne OMS STAFF

  • Unity firmy OMS wyróżniają się wysoką niezawodnością i są uznawane zarówno we Włoszech jak i w Europie Zachodniej za sprzęt o najmniejszej awaryjności.
  • Sprzęt stomatologiczny OMS jest bardzo funkcjonalny i ergonomiczny.
  • Jego konstrukcja i zastosowane materiały gwarantują możliwość zachowania maksymalnej higieny.
  • Małe gabaryty umożliwiają ustawienie unitu tak, aby zapewnić optymalne naturalne oświetlenie stanowiska pracy oraz wygodną komunikację w gabinecie, co w warunkach małych gabinetów jest bardzo istotne.
  • Unity OMS są z założenia unitami elektrycznymi ( powietrze z kompresora napędza turbinę, zasila dmuchawkę oraz jest wykorzystywane do chłodzenia mikrosilników i tworzenia spreju ).
  • W unitach OMS zastosowano dwustopniowy system filtracji wody z zanieczyszczeń mechanicznych, który zapewnia bezpieczeństwo zaworów oraz końcówek. Skutecznie eliminuje on zanieczyszczenia o wielkości powyżej 2 mikronów.

Aparat rtg Trophy Elitys

Aparat rentgenowski do zdjęć wewnątrzustnych z generatorem wysokiej częstotliwości. Stanowia nową normę dla aparatów rentgenowskich wykorzystujących technologię wysokiej częstotliwości, co prowadzi do zmniejszenie rozmiarów części składowych, redukcji poziomu promieniowania i najwyższej jakości obrazu. Funkcjonalny i łatwy w użyciu, KODAK 2100/2200 kontynuuje dane eksperymentalne firmy Trophy mającej 50 - letnie zaangażowanie w rozwój sprzętu diagnostycznego.

 

Wyniki badań przeprowadzonych przez Inspektorat Ochrony Radiologicznej potwierdzają najwyższy poziom bezpieczeństwa dla obsługującego urządzenie. Wygoda i niezawodność Wyjątkowa łatwość w użyciu Komfortowe olejowo - powietrzne ramię KODAK 2100/2200 pozwala na płynne i precyzyjne sterowanie lampą. Obrotowa głowica jest wyposażona w ergonomiczny uchwyt niezwykle ułatwiający ustalanie położenia. Mały przenośny sterownik wygodnie mieści się w Twojej dłoni, pozwalając w prosty i czytelny sposób dokonać ustawień ekspozycji. Technologia wysokiej częstotliwości, wraz z redukcją rozmiaru części składowych oferuje doskonale ekranowaną głowicę redukującą nawet najmniejsze upływy promieniowania. Elegancki kształtPełna wdzięku linia KODAK 2100/2200 przyjemnie przeciwstawia się tradycyjnym aparatom rentgenowskim. Oryginalną konstrukcję unowocześniano tak, żeby zagwarantować jak najlepszą adaptację w każdym otoczeniu. Ty i Twój personel będziecie zadowoleni pracując tak atrakcyjnym i poręcznym urządzeniem.

 

Bezpieczeństwo pacjenta, najwyższą wartością 30% redukcji naświetlenia promieniami rentgenowskimi Technologia wysokiej częstotliwości pozwala zredukować o co najmniej 30% dawkę pochłanianego promieniowania rentgenowskigo. Przez optymalizację efektywnego promieniowania, aparat Trophy KODAK 2100/2200 podczas naświetlania eliminuje tzw. promieniowanie miękkie, które obciąża dawką pacjenta, natomiast nie uczestniczy w powstawaniu obrazu.

 

W aparatach klasycznych ze względu na niską częstotliwość prądu zasilającego lampę (50Hz) emitowana wiązka promieni jest niespójna energetycznie. W przypadku KODAK 2100/2200 częstotliwość pracy generatora wynosi 300kHz przez co jest ustabilizowana i podlega ciągłej kontroli niezależnie od wahań napięcia sieciowego.


Tomograf CS 8100 3D

Przedstawiamy najnowszy, wielofunkcyjny Tomograf 3D CBCT. Wielokrotnie nagradzana technologia 2D została dziś wsparta mocą obrazowania 3D. CS 8100 3D to tomograf CBCT o niewielkich rozmiarach, wysokiej jakości, optymalnym polu obrazowania . Z CS 8100 3D systemy obrazowania 2D/3D zyskują dziś nowy wymiar. Funkcje/cechy i korzyści CS 8100 3D to: -jakość i precyzja -wygoda lekarza i pacjenta -idealne dopasowanie (małe rozmiary urządzenia)


Mikroskop Leica M300

Mikroskop Leica M300.Urządzenie gwarantuje najwyższy standard w zakresie jakości swojego systemu optycznego. Nadzwyczaj zwarta obudowa optyczna umożliwia płynne ruchy i jest wyposażona w ręczny pięciostopniowy przełącznik powiększania. OŚWIETLENIE.

 

System oświetlenia składa się ze źródła światła o wysokiej wydajności, wyposażonego w lampę halogenową o 150W/12V, znajdującą się na poziomym ramieniu statywu. Moduł ten posiada przewód z włókna optycznego o wysokiej jasności, który pozwala rozprzestrzeniać się wiązce światła w obszarze pracy w sposób idealnie współosiowy do pola widzenia użytkownika.

 

Dzięki jasności jaką daje urządzenie, obszar pracy jest oświetlony w znakomity sposób, także we wklęsłych powierzchniach, które zwykle sprawiają więcej trudności podczas obserwacji. POZYCJONOWANIE. W tym mikroskopie, jako alternatywa dla systemu pozycjonowania grawitacyjnego dostępnego dla modeli M500 i M400, znajduje się urządzenie One Hand Movement OHM regulowane za pomocą sprzęgieł, które pozwalają zmieniać położenie głowicy optycznej za pomocą tylko jednej ręki. Uchwyt przedni został faktycznie zaprojektowany według kryteriów wyłącznie ergonomicznych. Pozwala to na szybkie, precyzyjne i płynne ustawienie mikroskopu bez potrzeby przerywania pracy. RAMIĘ. M300 wyposażony jest w solidne ramię poziome obracające się o 300° wokół kolumny w taki sposób, żeby zawsze zapewnić w każdej pozycji tę samą stabilność. Może się ono rozkładać do długości 150 cm, a ruchy w górę i w dół są miękkie i jednorodne.

 

STATYWY. Statyw jezdny posiada lekką, zwartą budowę o podstawie w kształcie litery H, wyposażony jest w cztery obracające się kółka, co gwarantuje łatwe przesuwanie mikroskopu w gabinecie dentystycznym. Blokada statywu jest zapewniona przez specjalny system hamulców nożnych. Mikroskop może być również montowany na ścianie.


Radiografia Cyfrowa Kodak 2200

W naszych gabinetach używamy aparaty RTG wykorzystujące technologię wysokiej częstotliwości, co prowadzi do redukcji poziomu promieniowania i najwyższej jakości obrazu.

 

Wyniki badań przeprowadzonych przez Inspektorat Ochrony Radiologicznej potwierdzają najwyższy poziom bezpieczeństwa.Zakup najnowocześniejszego radiologicznego sprzętu dentystycznego pozwala nam stosować w swojej praktyce to co najlepsze dla zdrowia pacjentów i ich dobrego samopoczucia.

 

Nowy kształt aparatu Kodak 2200 wyróżnia go spośród starszych modeli, zapewniając jednocześnie wysoką funkcjonalność działania (cztery możliwości montażu i trzy długości ramion; nowością są dwa rodzaje sterowników, przenośny i naścienny, które jeszcze bardziej zwiększają ergonomię).

 

System zapewnia również dużą gamę akcesoriów, które ułatwiają postawienie właściwej diagnozy. Nowoczesny kształt tubusa ułatwia prawidłowe pozycjonowanie głowicy aparatu oraz zmniejsza ryzyko "obciętych" zdjęć.


Mikrosilnik endodontyczny Endo-IT

Służy do opracowania światła kanału przy użyciu narzędzi mechanicznych. Pozwala dokładniej oczyścić kanał skracając jednocześnie czas zabiegu.


Endometr Raypex 5[VDW]

Umożliwia odczyt długości kanału korzeniowego z dużą dokładnością w trakcie jego opracowania. Pozwala na zmniejszenie ilości wykonywanych zdjęć RTG.


Kamera wewnątrzustna AdvanceCAM AIC 888

Kamera wewnątrzustna AdvanceCAM amerykańskiej firmy TPC Advanced Technology to znakomite urządzenie diagnostyczne oraz marketingowe polecane do każdego gabinetu stomatologicznego.

 

Umożliwia postrzeganie przez pacjentów gabinetu jako miejsca, w którym stosuje się nowoczesne i przyjazne technologie. Zastosowanie czujnika optycznego CCD firmy Sony o bardzo dużej rozdzielczości w konstrukcji kamery umożliwia uzyskanie doskonałej jakości obrazu.

 

Kamera wyposażona jest w system automatycznej regulacji jasności obrazowanych obiektów znajdujących się w polu widzenia kamery w przedziale od 5 do 30mm. Zastosowanie 6 ultra-jasnych diod LCD pozwala zlikwidować zamglenia, zaparowania obrazu.

 

Urządzenie prezentuje obraz rzeczywisty lub zamrożony w formie stop-klatki. Obraz pokazywany może być zarówno w trybie pełnoekranowym jak i w trybie sekwencyjnym (ekran podzielony na 4 części) , 6 (24) zdjęcia w pamięci.


Piaskarka stomatologiczna PROPHY-MATE

Złącze Midwest (4 otwory), odłączana głowica, sterylizacja w autoklawie, zawór zwrotny (zapobiega cofaniu się proszku do rękawa) Solidnie wykonana z dobrej jakości materiałów. Korpus stalowy. Końcówka odłączana przystosowana do sterylizacji w autoklawie.

 

Bardzo popularna, z powodzeniem stosowana w wielu gabinetach stomatologicznych. Sprawdzony model.


Silnik implantologiczny W&H